Dlaczego warto zamówić zdjęcia?

 

Do zakładów fotograficznych coraz rzadziej trafiają negatywy światłoczułe ze zdjęciami. Aparaty cyfrowe zastąpiły bowiem te tradycyjne. Aby obejrzeć zrobione fotki wcale nie trzeba już czekać na ich wywołanie.

 

Każde zdjęcie możemy zobaczyć bezpośrednio po jego zrobieniu. Z powodzeniem możemy także przenieść je do specjalnie stworzonego w tym celu folderu czy albumu w komputerze. Czy więc warto w ogóle korzystać w takim razie z usług zakładów fotograficznych, które wydrukują nam nasze fotografie? Sentyment czy wyższa jakość?

 

Tradycyjne zdjęcia na papierze mają swoich zwolenników. Dla wielu osób pięknie oprawiony album z rodzinnymi zdjęciami jest jedną z ważniejszych pamiątek. Folder ze zdjęciami na dysku domowego komputera nie zastąpi im tradycyjnego albumu. Dlatego decydują się zamówić odbitki. Tego typu usługę oferuje każdy zakład fotograficzny. Czy jednak warto płacić za wydrukowanie zdjęć, gdy z powodzeniem możemy zrobić to w domu używając naszej drukarki? Otóż przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że do zdjęć potrzebny jest specjalny papier fotograficzny fuji. Także jakość odbitek zrobionych przez profesjonalistę znacznie będzie różnić się od tych wydrukowanych przez amatora.


Zakłady fotograficzne posiadają minilaby cyfrowe. Są to urządzenia, które początkowo były stosowane w tradycyjnej fotografii kolorowej. Pozwalały one naświetlić papier optycznie. Obecnie coraz częściej stosowane są jednak minilaby cyfrowe. Tutaj nie ma więc już negatywu, a film ze zdjęciami klienta należy zeskanować. Następnie laser naświetla obraz na papierze. Urządzenia cyfrowe wykorzystują technologię LED. Tradycyjna chemia fotograficzna jest więc potrzebna już coraz rzadziej. Z wykorzystaniem minilabu z powodzeniem można bowiem zrobić także odbitki bezpośrednio z plików ze zdjęciami.

 

Odbitki przez internet online


Coraz częściej można także zamówić zdjęcia przez Internet. Tego typu usługę zaproponował niejeden znany zakład fotograficzny, który chce dotrzeć do szerszej rzeszy klientów. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne. Wystarczy bowiem przesłać pliki z domowego komputera, aby otrzymać tradycyjną pocztą gotowe zdjęcia. W taki sam sposób, z powodzeniem można także zamówić powiększenia fotograficzne. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, że tutaj często naliczana jest niewielka dodatkowa opłata za przesyłkę.