Strona pomaga nam wejść na niezbadane przez nas tereny.

Własna witryna www firmy to wizytówka, która potrafi rozejść się z niesamowitą prędkością. A jeśli rozchodzi się we właściwych kierunkach, może dotrzeć do dużej liczby nowych klientów. I właśnie dlatego nie powinniśmy ignorować potencjału takiej wizytówki. Strona pomaga wejść na niezbadane przez nas tereny. Daje o wiele więcej sposobności niżeli tradycyjna reklama firmy. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa liczba korporacji na nią się decyduje. No a wówczas pojawia się pytanie, komu powinniśmy zlecić wykonanie naszej strony a także strona internetowa cena.

 

Cennik stron www to zestawienie, które pokazuje, jak dużo czynników ma wpływ na to, ile za stronę przyjdzie nam zapłacić. Różnice techniczne i estetyczne powodują, że ceny te balansują od 3 aż do kilkunastu tys. zł. Więc co w rzeczywistości na nie wpływa? Po pierwsze, czynnikiem decydującym o cenie, jest osoba projektująca stronę. Strony internetowe o podobnych parametrach mogą różnić się ceną w zależności od tego, kto je wykonuje. Jeśli jest to projektant , który pracuje na własny koszt, to możemy spodziewać się niższej ceny. Ale jeśli to specjalistyczne studio reklamy – wówczas kwota może być znacznie większa.

 

Drugim czynnikiem, który ma wpływ na cenę, jest typ naszej strony. Musimy zdawać sobie sprawę, iż wyróżniamy na dzień dzisiejszy dwa główne typy witryn internetowych. Pierwszy z nich to tzw. witryna statyczna. Jej zadaniem jest prezentowanie misji, ogólnej propozycji, czy też danych kontaktowych korporacji. Zmian na tego typu witrynie nie można praktycznie wprowadzać samodzielnie. Zamieszczone na niej treści mają pełnić ogólnie funkcję informacyjną. Drugi typ witryny to z kolei strony , które są oparte na tak zwanym CMS-ie. Ten system pozwala na ciągłeuaktualnienie treści. Tak więc ten typ ma charakter dynamiczny i bardzo dobrze sprawdza się tam, gdzie najważniejsze jest aktualizowanie treści, ażeby ludzie odwiedzający stronę zawsze mogli być na bieżąco z tym, co w danej firmie się dzieje. Kolejnym składnikiem , który decyduje o cenie jest forma.

 

Forma może być oparta na szablonie i wtedy jest z pewnością znacznie tańsza. A może być również stworzona wedle własnego projektu i wtedy jest ona bez wątpienia znacznie droższa. Łącząc różne cechy stron, można utworzyć ich cennik. I tak szablonowe strony statyczne tworzone przez freelencerów to bardzo często cena około dwóch i pół tysiąca. Jeżeli jednak stronę statyczną wykonać ma profesjonalna firma, wtedy jej koszt wyniesie około trzy i pół tysiąca. W sytuacji projektów prywatnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca a także pięć tysięcy. Jeżeli jednakże chodzi o witryny oparte na CMS, to szablony do stron www kosztują w granicach od pięciu do siedmiu tysięcy natomiast projekty indywidualne wręcz 15.000. I to w tym ostatnim przedziale znajduje się m.in. kwota sklepu online, który powinien być dynamiczny. Jedynie wtedy nadąża on za licznymi zmianami w spisie produktów a także pozwala użytkownikom na sprawne załatwienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *