Bramy do garażu

Bramy do garażu są ozdobą naszego garażu, jednakże wybór dobrej bramy może stanowić pewien problem. Bramy są uchylne, rolowane, rozwieralne a ponadto segmentowe. Wybór uzależnione jest od nas i od naszych środków finansowych. Brama do garażu robione od dosyć dawna jednak aktualnie są mało popularne, ponieważ w większości modeli musimy otwierać je ręcznie.

Z kolei bramy uchylne potrzebują więcej miejsca przy otwieraniu wewnątrz garażu jak również na zewnątrz. W tym przypadku mamy mniej miejsca a ponadto, zwęzi się wjazd do garażu. Brama garażowa segmentowa, mocowana jest za otworem, dzięki temu przy jej otwarciu nie jest potrzebna przestrzeń przed naszym garażem. Jednakże tak jak brama uchylna także ona musi mieć kilka centymetrów wysokości i szerokości, ażeby przy otwieraniu zmieściła się w naszym garażu. Najbardziej komfortowa obecnie a także najbardziej kosztowną jest brama rolowana. Brama rolowana potrzebuje bardzo mało miejsca, nie ma potrzeby montowania nic pod sufitem a dodatkowo możemy ją wykorzystać we wszelkich typach wjazdu. Producent bram garażowych ma we własnej ofercie wiele różnych typów, dlatego w trakcie dokonywania zakupu ze stuprocentową pewnością odpowie na nasze wszystkie pytania.

Należy przed kupnem rozeznać jaki rodzaj bramy powinniśmy wybrać, czy ma ona zasilanie awaryjne albo czy jest możliwość w przypadku zepsucia otworzyć ją od strony zewnętrznej. Oczywiście decyzja czy chcemy bramę garażową na jeden czy dwa samochody także zależy tylko od nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *