Niewielu Polaków wie, jak wielką sławą cieszą się ruchome wydmy.

Słowiński Park Narodowy leży w północnej Polsce nad samym Morzem Bałtyckim, a jego najbardziej znaną atrakcją bez wątpienia ruchome wydmy, unikat przyrody na skalę światową. Niewielu mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się ruchome wydmy w gronie obcokrajowców. I nic w tym dziwnego – to niesamowity element przyrody. By zobaczyć to niesamowite zjawisko przyrody, należy dostać się tam na piechotę albo pojechać rowerem, jednakże odległość do pokonania wynosi ok. siedem kilometrów (jeśli zaparkujemy na parkingu w Rąbce).
Jeśli więc mamy małe dzieci, lepiej nie wybierać się na tak długi spacer. Na szczęście w trakcie sezonu oferujemy jeszcze jedną opcję, która szczególnie u dzieci wywołuje zachwyt. Kiedy 1-szy raz wybrałam się z przyjaciółmi do Łeby, mój kolega od razu ogłosił: Wsiadajmy w meleksy Łeba! I tak też zrobiliśmy. Przejażdżka samochodem elektrycznym była sama w sobie przyjemnością dla maluchów, jednakże najlepsze atrakcje czekały na nas na miejscu. Otaczająca nas piękna przyroda, niesamowite piaskowe wydmy, aura jak na pustyni. Wielka szkoda, że przemieszczania się wydm nie można zaobserwować tzn. gołym okiem.
Niedaleko ogromna, właściwie opuszczona przez ludzi plaża. Widoki rzeczywiście robią niesamowite wrażenie. Ponadto w pobliżu muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, że na miejsce można dostać się także statkiem płynąc przez Łebsko, jednakże tak samo jak w przypadku meleksów, przewozy są organizowane wyłącznie w sezonie. Bez wątpienia kiedyś spróbujemy odbyć taki rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *