Urostomia stosowana jest w wypadku zdiagnozowania nowotworów układu moczowego.

Stomia jest to pojęcie z dziedziny medycyny nierzadko określane potocznie sztucznym odbytem. Jest to połączenie światła naszego przewodu pokarmowego z naszą skórą. Stomia refundacja Tworzona jest w konkretnym celu. Jej rola polega na dostarczeniu wszelkich substancji odżywczych do światła p. pokarmowego. Stomia jest też używana jako forma innej drogi dla oprowadzania ludzkiego kału. Stomia refundacja dzieli się na parę typów.

 

Kolostomia dofinansowanie nfz to najczęściej wybierana opcja. Jest to stomia na jelicie grubym. Stosowanana jest po usunięciu choremu pacjentowi fragmentu j. grubego. Reszta jelita grubego pacjenta wyprowadzana jest na zewnętrzną powierzchnię brzucha, potem jest przyszywana do skóry pacjenta. W ten oto sposób tworzy się tzn. odbyt brzuszny, czyli właśnie stomia. Kolostomia przeprowadzana jest w poszczególnych przypadkach. W bardzo wielu przypadkach zabieg wykonywany jest w sytuacji występowania wszelkich nowotworów j. grubego, czy także bardzo poważnych urazów jamy brzusznej. Niedrożność jelit także jest nierzadko przyczyną kolostomii. Kolejnym rodzajem stomii jest urostomia i jak jak nazwa wskazuje jest to stomia w obrębie układu moczowego.

 

Gwarantuje ona pacjentowi swobodny odpływ moczu w poważnych stanach chorobowych. Stosowana jest głównie w przypadku zdiagnozowania wszelkich nowotworów układu moczowego, które uniemożliwiają naturalne oddawanie moczu. W tym przypadku, oddawany mocz trafia do worek stomijny posiadających specjalne kraniki do ich opróżniania. Refundacja urostomia podlega znacznym ograniczeniom. NFZ na własnej oficjalnej witrynie www opisuje zasady wyposażenia w specjalny sprzęt potrzebny do stomii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *