Bycie \”fit\” ciągle jest modne.

Bycie „fit” bez przerwy jest bardzo powszechne. Częstokroć usłyszeć możemy, iż ktoś z naszych znajomych ma własnego trenera. Niemniej jednak kto to zasadniczo trener personalny?

Jest to jednostka, która na co dzień zajmuje się doborem ćwiczeń indywidualnie dla każdego z nas. Tacy trenerzy personalni pracują na siłowni oraz w klubach fitness. Dzięki takim trenerom o wiele szybciej zdołamy zrzuć zbędne kilogramy. Częstokroć trenerzy personalni posiadają wykształcenie dietetyczne, psychologiczne lub fizjoterapeutyczne.
Jak rozpoznać dobrego trenera personalnego?

Trener osobisty Katowice musi posiadać dużą wiedzę z dziedziny metod treningu i z pewnością powinien mieć w tej dziedzinie duże doświadczenie. Trener personalny nie tylko musi mieć wiedzę na temat metod treningów, niemniej jednak również powinien posiadać wiedzę z dziedziny odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.

Co właściwie łączy trenera osobistego z dietetykiem a także fizjoterapeutą?
Zazwyczaj przychodzą osoby na siłownię, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły a także posiadają jakieś dolegliwości związane ze zdrowiem. Poprzez to taki trener raczej powinien być z wykształcenia także fizjoterapeutą, ażeby należycie zdołać pomóc takim osobom. Trener osobisty powinien mieć wiedzę dotyczącą chorób układu: oddechowego, hormonalnego, krążenia i nerwowego.
Osobisty trener powinien także specjalizować się w dietetyce. Właściwie dobrana dieta to zasadnicza podstawa, do której dobierane są właściwe ćwiczenia. Trener personalny powinien umieć rozplanować także szczegółowy program żywieniowy dla osób, które cierpią na cukrzycę i zmagają się z tarczycą.
Praca trenera personalnego to bardzo odpowiedzialny zawód. Potrzeba niesłychanie dużo doświadczenia, ażeby zostać bardzo dobrym trenerem personalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *