Bolesławiec ma do pokazania interesującą historię.

Bolesławiec to urokliwe niewielkie miasto położone na Dolnym Śląsku. Malowniczo położone w bliskiej odległości od Jeleniej Góry, nad rzeką Bóbr oraz granicy z Niemcami, stanowi atrakcyjne miejsce na mapie Polski. Słynie jednakże głównie ze znanej na całym świecie pięknej ceramiki.

 

Swoim urokiem przyciąga nie tylko kontrahentów manufaktur, lecz także wielu turystów, którzy pragną zapoznać się z historią i miejscem, w którym tworzone są cudowne bolesławieckie wzory. Bogata historia i tradycje sprzed wieków Bolesławca tworzą to miejsce wartebliższego poznania. Należy docenić także położenie Bolesławca – prawie na granicy ziem polskich, niemieckich a także czeskich. Ta nietypowa lokalizacja miała ogromny wpływ na losy tego miasta na przestrzeni czasu a także wydarzeń historycznych. Dzięki swojej bogatej przeszłości Bolesławiec ma dzisiaj do pokazania interesującą historię, która zdecydowanie zasługuje na to, ażeby się z nią dokładnie zaznajomić.

 

Atuty turystyczne miasta posiadają wpływ na szybki rozwój gałęzi turystycznej, w tym w szczególności bazy noclegowej. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe Bolesławiec ma szeroką ofertę , która jest dopasowana do wymagań wszystkich przybywających turystów. Znane są apartamenty oraz pensjonaty o różnorodnym charakterze, które są położone zarówno w centrum miasteczka, jak również w dalszej okolicy. Dla odwiedzających preferujących hotel bolesławiec także proponuje wiele wariantów. W Bolesławcu są dostępne hotele o różnej klasie, zarówno kameralne jak i te większe. Bez względu na miejsce noclegu, Bolesławiec niewątpliwie zachwyci każdego przybysza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *