Właściwie każdy z nas marzy o pięknych, białych oraz prostych ząbkach.

Często mówimy, że uśmiech jest najważniejszą wizytówką każdego z nas. Właściwie każdy z nas śni o cudownych, zdrowych a także prostych ząbkach. Chodzimy na wizyty do stomatologa, sprawdzamy regularnie stan naszych zębów. Czasami rutynowa kontrola w gabinecie stomatologicznym to za mało by uśmiech wyglądał ładnie. Wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe oraz dodatkowo nieprawidłowości związane z zębami – z takimi problemami powinniśmy zgłosić się do lekarza-ortodonty.

Ortodoncja zajmuje się głównie korekcją rozmaitych wad, diagnostyką oraz leczeniem. Konsultacje organizowane są w każdym wieku pacjenta ze względów zdrowotnych a dodatkowo estetycznych.Jednym z znanych środków ortodontycznych są tak zwane klamry na zęby. Możemy wyróżnić aparaty ortodontyczne stałe albo ruchowe. To, który aparat będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu jaką posiada a także wielkości problemu. Stałe aparaty polecane się w sytuacji zębów stałych zwłaszcza dla nastolatków a także dorosłych. Długość stosowania stałych aparatów też zależna jest od rozmiaru wady. Istnieje kilka wariantów takich aparatów dedykowanych dla poszczególnych jednostek. Wyróżnić możemy aparaty standardowe antyalergiczne, ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, estetyczne, samoligaturujące, szafirowe, porcelanowe, lingwalne oraz przezroczyste.

Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.Jeśli zauważymy u siebie jakieś niepokojące zmiany wśród uzębienia prędko musimy pójść do ortodonty. Czym dłużej czekamy z wizytą tym częściej wada uzębienia pogarsza się z czasem. Jeżeli natura niestety nie obdarzyła nas w pełni zadowalającym zgryzem a śnimy o ładnym uśmiechu- najwyższy czas zacząć działać!

Link: aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *